LETOS JIŽ PO DEVÁTÉ. JE TO TRADICE? PRO NÁS ANO!

Pracujeme na tom, aby devátý ročník byl ještě lepší než ty předchozí. Mezitím se s námi podívejte, co se za těch osm ročníků vše odehrálo. A že toho nebylo málo!

2009

11. 2. 2009 v 19:00 vyjel z točny u Sportovní haly první trolejbus. Zahřívací jízdu si odbyla valašská jazzová skupina Ležérně a vleže, za rap to byli zlínský rodák Idea s pražským Fattem aka IdeaFatte, rocková kapela November 2nd či dvojčlenná hudební smršť Huso. Inspiraci našla první manažerka Vendula Velísková u německého projektu BePop!BeMobile.

2010

Po debutovém úspěchu přišel na řadu druhý ročník. V roce 2010 si mohli návštěvníci poslechnout hip-hop v podání ČokoVoko, akustické Goodfellas a nevšední bubenickou show Czech Virtual Drum Festival! Afterparty si vzali do parády elektro hrající Midi Lidi a indie-popová Caledonia.

 

2012

Jelikož bylo jasné, že se po předchozích dvou úspěších nejednalo z organizačního hlediska o žádnou srandu, třetí ročník se pořádal roku 2012. Všechny busfesťáky si bezesporu podmanil v té době dvojnásobný mistr České Republiky v beatboxingu En.dru. Divoký rock´n´roll reprezentovali Genius Mess Poets, no a do třetice všeho dobrého, zástupci multižánrovosti Bandaband svou energii roztancovali i trolejbus číslo tři.

 

2013

V roce 2013 se konal čtvrtý ročník našeho netradičního festivalu. V den akce se na náměstí Míru v 15:00 sešli rockeři Rattle Bucket a pop-punkeři Criminal Collection, kteří se následně postarali o warm-up show celé akce. Trojelbusy ovládlo Andělem oceněné duo Dva, experimentální hip-hopeři z Prahy WWW či hvězda předchozího ročníku – beatboxer a vícemistr světa v loopingu Ondřej Havlík aka En.dru. O zábavu se postaral imitátor Petr Jablonský a celý čtvrtý ročník ukončila  DJs afterparty.

 

2014

Přípravy na 5. ročník Busfestu byly velké… Tak velké, že je před Velkým kinem ve 14:00 odstartovalo několik set lidí mlátící se polštáři, apelujících na český Guinnesův rekord. A podařilo se. Poté se návštěvníci přesunuli na točnu pod sportovní halu, kde k doprovodu zahrála mladá kapela The Blackties. Hlavní hvezdou Busfestu se stal kalifornský Rocky Leon, který svým raggae-ska vystoupením učaroval absolutně všechny. Druhý trolejbus ovládl český miláček Paulie Garand.  Třetím interpretem byla slovenská DJská dvojice Malalata.

 

2015

Šestý ročník ujetého festivalu odstartoval 16. hodinou již klasicky na točně. Návštěvníci užívali adrenalinových atrakcí, stánků s občerstvením či tématického fotokoutku. O dvě hodiny později již všichni poslušně naskočili do trojlebusů, kde si mohli užít šílený zážitek v podobě rockabilly nářezu od slovenských Cellmates, melancholického elektro dua VR/NOBODY anebo slovenské rappera Strapo!

2016

Busfest 2016 začal tradičně na točně, kde o pivo nebyla nouze a hudební absťák zaháněli Killiekrankie a Blues Station. V trolejbusech poté uřádovali polští The Stubs se svým ortodoxním rockem, v druhém členové TNKDLBL v nevšední sestavě IdeaFatte a MC Gey a třetí pojizdnou stage rozhajpoval DJ Lucky Boy se svými vinyly ve spojení se saxofonistou Deesaxxem. A i přes všechny prošoupané kecky zbylo dost energie na afteparty, kde se předvedli Fertile Hump, rockem navazující na své spolucestující The Stubs a nebo raggae maniaci a čerství vítězové ceny Anděl Urban Robot.

 

2017

I přes nepřízeň počasí se osmý ročník vydařil. Prní trolejbus ovládli se svým rockem The Atavists a druhý rozeskákal slovenský rapper Gleb. A ty, kteří si myslí, že je ve vozech MHD málo místa vyvedli z omylu Circus problem. Ti návštěvníkům dokázali, že se do trolejbusu vejde nejen šest muzikantů, ale i akordeon, tuba a pochodový buben. Na afterparty nenechali nikoho chladným Queens of everything, DJ Roxtar a duo FalaFellas.