Historie

2024 BUSFESTu… a už 15. let Busfestu pomalu klepe na dveře. Mrkněte níže, co si s námi už ulice Zlína zažily. 13 let v jednom kole už je pořádná doba a my se každý ročník snažíme přivážet ty nejžhavější hudební shows!

Timeline

2024
2024

Shrnutí 2023

  1. ročník nejujetějšího festivalu ever opět rozhoupal nejen pojízdné paluby trolejbusů MHD, ale i celý Zlín.

Multižánrový festival Busfest se uskutečnil 21. dubna 2023 v parku u Baťovy vily a svou jízdu ,,zakončil“ afterparty na Svahu Zlín.

Pod září reflektorů se ulicemi Zlína projeli rapper Forgen, cabaret-punková kapela Franc Alpa nebo DJ Karlito, kteří se společně s Vámi postarali o nezapomenutelný hudební a taneční zážitek, který Busfest každoročně nabízí.

Odstartuješ s námi v dubnu 2024 Velkou cenu Zlína i TY? Těšíme se na tebe!!!                                             

2023
2023

2022

Busfest v dubnu 2022 konečně roztočil svá kola po covidovém spánku. Na pojízdných stagích se vystřídali bratia v triku Malalata DJs, kteří svými Balkan Revolution songy rozhýbali bus ze strany na stranu. Rockovou horečku nám přivodila pardubická čtyřka The May Revolution, kteří tentokráte nehráli do kamery, ale fanoušky měli na dosah ruky. Nechyběl nám ani oblíbeným drum and bass style a divočák Smai_dnb! 

 

Aby toho nebylo málo, ze sucha i za deště to na točně pod halou pořádně ohulil DJ Karlito a o skvělou atmosféru na afterparty v Jedním tahem se nám zasloužila banda kluků z Diversity Event. Tak stay tuned, co přinese letošní ročník!

2021
2021

2021

Ročník 2021 byl již druhým ročníkem ujetého festivalu v pandemii. Tentokrát jsme kola Busfestu, v souladu se všemi opatřeními, přeci jen roztočili.  Jako první nám při naši cestě Zlínem zahrála skupina .themayrevolution, kterou při druhé jízdě vystřídalo elektro duo Bratři. Obě jízdy jsme s týmem natočili, sestříhali a online Busfest koncík vypustili 4. 6. 2021 na náš Busfeťácký youtube kanál. Nechyběla ani afterka, na které si zahráli DJ Apokain a DJ Karlito.

2020
2020

2020

Nevzdali jsme se a i přes nepříznivou situaci se pokusili Busfest předvést v celé své kráse, jak nejlépe to šlo. Když se Busfest 2020 neuskutečnil podle plánu, houpání trolejbusu jsme nahradili houpáním v křesle, poskakování po sedačkách Makarenoua virtuální Busfest byl na světě. Hudbu do domovů posluchačů přenesl se svým live setem Teletext a rozdal tak všem tu správnou energii na večery strávené doma.

2019
2019

2019

Hned ze startu si to mezi sebou ve Starobrno soutěži kapel rozdali Gender Question a Horizont. Postarali se tak o to, aby jubilejní 10. ročník začal pěkně zostra. Co vzniklo na Točně, to se s ještě větší energií přesunulo do trolejbusů. MC Gey s Krudanzem si však s nahecovaným davem poradili a rozhoupali nejen svou pojízdnou stage, ale i kolemjdoucí. V těsném závěsu se ve svém trolejbusu drželi Baro Chandel, kteří svým kytarám ani fanouškům nedali chvíli na oddech. Tuhle ujetou karavanu jistila zezadu kapela Nevereš, tedy trojice CocomanMessenJah a Dr. Kary, která se tak rozjela, že musela pokračovat i na Afterparty do Fénixu, kde po nich převzali štafetu DJ HlavaGNRLY pantherz a Meph b2b Phonetick a vyždímali z fanoušků poslední zbytky energie

2018
2018

2018

Během devátého ročníku jste se mohli svézt na vlně pop-rocku slavných TATA BOJS. Pokud to byl pro vás hodně mainstream, v trolejbusu číslo dva na vás čekali Vees a jejich indie rock&roll nášup. A do třetice všeho dobrého si na své přišli i milovníci rapu, ty ohromil brněnský Maniak. Následně se konal převoz cestujících na nadupanou Afterparty, kde vystoupil český Dj Fliptyck, lotyšský Uamee nebo polský Gopnik McBlyat.

2017
2017

2017

I přes nepřízeň počasí se osmý ročník vydařil. První trolejbus ovládli se svým rockem The Atavists a druhý rozeskákal slovenský rapper Gleb. A ty, kteří si myslí, že je ve vozech MHD málo místa vyvedli z omylu Circus problem. Ti návštěvníkům dokázali, že se do trolejbusu vejde nejen šest muzikantů, ale i akordeon, tuba a pochodový buben. Na afterparty nenechali nikoho chladným Queens of everything, DJ Roxtar a duo FalaFellas.

2016
2016

2016

Busfest 2016 začal tradičně na točně, kde o pivo nebyla nouze a hudební absťák zaháněli Killiekrankie a Blues Station. V trolejbusech poté úřadovali polští The Stubs se svým ortodoxním rockem, v druhém členové TNKDLBL v nevšední sestavě IdeaFatte a MC Gey a třetí pojízdnou stage rozhajpoval DJ Lucky Boy se svými vinyly ve spojení se saxofonistou Deesaxxem. A i přes všechny prošoupané kecky zbylo dost energie na afteparty, kde se předvedli Fertile Hump, rockem navazující na své spolucestující The Stubs a nebo raggae maniaci a čerství vítězové ceny Anděl Urban Robot.

2015
2015

2015

Šestý ročník ujetého festivalu odstartoval 16. hodinou již klasicky na točně pod Sportovní halou. Návštěvníci užívali adrenalinových atrakcí, stánků s občerstvením či tématického fotokoutku. O dvě hodiny později již všichni poslušně naskočili do trojlebusů, kde si mohli užít šílený zážitek v podobě rockabilly nářezu od slovenských Cellmates, melancholického elektro dua VR/NOBODY a nebo legendárního slovenského rappera Strapa!

2014
2014

2014

Přípravy na 5. ročník Busfestu byly velké. V roce 2014 se několik set návštěvníků Busfestu podílelo na největší polštářové bitce a apelovalo tak na český Guinnesův rekord. A podařilo se! Poté se návštěvníci přesunuli na točnu pod sportovní halou, kde k doprovodu zahrála mladá kapela The Blackties. Hlavní hvězdou Busfestu se stal kalifornský Rocky Leon, který svým raggae-ska vystoupením očaroval absolutně všechny. Druhý trolejbus ovládl český miláček Paulie Garand. Třetím interpretem byla slovenská DJská dvojice Malalata.2015.

2013
2013

2013

O warm-up show čtvrtého ročníku našeho netradičního fesťáku se na náměstí Míru postarali rockeři Rattle Bucket a pop-punkeři Criminal Collection. Trojelbusy ovládlo Andělem oceněné duo Dva, experimentální hip-hopeři z Prahy WWW či hvězda předchozího ročníku – beatboxer a vícemistr světa v loopingu Ondřej Havlík aka En.dru. O zábavu se postaral imitátor Petr Jablonský a celou akci ukončila DJs afterparty.

2012
2012

2012

Z organizačního hlediska nám dal Busfest hodně zabrat. Po roční pauze jsme se ale opět vrátili do zlínských ulic. Všechny busfesťáky si bezesporu podmanil v té době dvojnásobný mistr České Republiky v beatboxingu En.dru. Divoký rock´n´roll reprezentovali Genius Mess Poets, no a do třetice všeho dobrého, zástupci multižánrovosti Bandaband svou energií roztancovali trolejbus číslo tři.

2010
2010

2010

Po debutovém úspěchu přišel na řadu druhý ročník. V roce 2010 si mohli návštěvníci poslechnout hip-hop v podání ČokoVoko, akustické Goodfellas a nevšední bubenickou show Czech Virtual Drum Festival! Afterparty si vzali do parády elektro hrající Midi Lidi a indie-popová Caledonia.

2009
2009

2009

Historicky první trolejbus vyjel z točny u Sportovní haly 11. 2. 2009 v 19:00. Zahřívací jízdu si odbyla valašská jazzová skupina Ležérně a vleže, za rap to byli zlínský rodák Idea s pražským Fattem aka IdeaFatte, rocková kapela November 2nd či dvojčlenná hudební smršť Huso. Inspiraci našla první manažerka Vendula Velísková u německého projektu BePop!BeMobile.

Menu