Historie

Letos nás čeká 13. ročník Busfestu, a my se ho pro vás snažíme udělat co nejlepší! Mrkněte se, co se za posledních dvanáct let událo.

Timeline

2021
2021

2021

Ročník 2021 byl již druhým ročníkem ujetého festivalu v pandemii. Tentokrát jsme kola Busfestu, v souladu se všemi opatřeními, přeci jen roztočili.  Jako první nám při naši cestě Zlínem zahrála skupina .themayrevolution, kterou při druhé jízdě vystřídalo elektro duo Bratři. Obě jízdy jsme s týmem natočili, sestříhali a online Busfest koncík vypustili 4. 6. 2021 na náš Busfeťácký youtube kanál. Nechyběla ani afterka, na které si zahráli DJ Apokain a DJ Karlito.

2020
2020

2020

Nevzdali jsme se a i přes nepříznivou situaci se pokusili Busfest předvést v celé své kráse, jak nejlépe to šlo. Když se Busfest 2020 neuskutečnil podle plánu, houpání trolejbusu jsme nahradili houpáním v křesle, poskakování po sedačkách Makarenoua virtuální Busfest byl na světě. Hudbu do domovů posluchačů přenesl se svým live setem Teletext a rozdal tak všem tu správnou energii na večery strávené doma.

2019
2019

2019

Hned ze startu si to mezi sebou ve Starobrno soutěži kapel rozdali Gender Question a Horizont. Postarali se tak o to, aby jubilejní 10. ročník začal pěkně zostra. Co vzniklo na Točně, to se s ještě větší energií přesunulo do trolejbusů. MC Gey s Krudanzem si však s nahecovaným davem poradili a rozhoupali nejen svou pojízdnou stage, ale i kolemjdoucí. V těsném závěsu se ve svém trolejbusu drželi Baro Chandel, kteří svým kytarám ani fanouškům nedali chvíli na oddech. Tuhle ujetou karavanu jistila zezadu kapela Nevereš, tedy trojice CocomanMessenJah a Dr. Kary, která se tak rozjela, že musela pokračovat i na Afterparty do Fénixu, kde po nich převzali štafetu DJ HlavaGNRLY pantherz a Meph b2b Phonetick a vyždímali z fanoušků poslední zbytky energie

2018
2018

2018

Během devátého ročníku jste se mohli svézt na vlně pop-rocku slavných TATA BOJS. Pokud to byl pro vás hodně mainstream, v trolejbusu číslo dva na vás čekali Vees a jejich indie rock&roll nášup. A do třetice všeho dobrého si na své přišli i milovníci rapu, ty ohromil brněnský Maniak. Následně se konal převoz cestujících na nadupanou Afterparty, kde vystoupil český Dj Fliptyck, lotyšský Uamee nebo polský Gopnik McBlyat.

2017
2017

2017

I přes nepřízeň počasí se osmý ročník vydařil. První trolejbus ovládli se svým rockem The Atavists a druhý rozeskákal slovenský rapper Gleb. A ty, kteří si myslí, že je ve vozech MHD málo místa vyvedli z omylu Circus problem. Ti návštěvníkům dokázali, že se do trolejbusu vejde nejen šest muzikantů, ale i akordeon, tuba a pochodový buben. Na afterparty nenechali nikoho chladným Queens of everything, DJ Roxtar a duo FalaFellas.

2016
2016

2016

Busfest 2016 začal tradičně na točně, kde o pivo nebyla nouze a hudební absťák zaháněli Killiekrankie a Blues Station. V trolejbusech poté úřadovali polští The Stubs se svým ortodoxním rockem, v druhém členové TNKDLBL v nevšední sestavě IdeaFatte a MC Gey a třetí pojízdnou stage rozhajpoval DJ Lucky Boy se svými vinyly ve spojení se saxofonistou Deesaxxem. A i přes všechny prošoupané kecky zbylo dost energie na afteparty, kde se předvedli Fertile Hump, rockem navazující na své spolucestující The Stubs a nebo raggae maniaci a čerství vítězové ceny Anděl Urban Robot.

2015
2015

2015

Šestý ročník ujetého festivalu odstartoval 16. hodinou již klasicky na točně pod Sportovní halou. Návštěvníci užívali adrenalinových atrakcí, stánků s občerstvením či tématického fotokoutku. O dvě hodiny později již všichni poslušně naskočili do trojlebusů, kde si mohli užít šílený zážitek v podobě rockabilly nářezu od slovenských Cellmates, melancholického elektro dua VR/NOBODY a nebo legendárního slovenského rappera Strapa!

2014
2014

2014

Přípravy na 5. ročník Busfestu byly velké. V roce 2014 se několik set návštěvníků Busfestu podílelo na největší polštářové bitce a apelovalo tak na český Guinnesův rekord. A podařilo se! Poté se návštěvníci přesunuli na točnu pod sportovní halou, kde k doprovodu zahrála mladá kapela The Blackties. Hlavní hvězdou Busfestu se stal kalifornský Rocky Leon, který svým raggae-ska vystoupením očaroval absolutně všechny. Druhý trolejbus ovládl český miláček Paulie Garand. Třetím interpretem byla slovenská DJská dvojice Malalata.2015.

2013
2013

2013

O warm-up show čtvrtého ročníku našeho netradičního fesťáku se na náměstí Míru postarali rockeři Rattle Bucket a pop-punkeři Criminal Collection. Trojelbusy ovládlo Andělem oceněné duo Dva, experimentální hip-hopeři z Prahy WWW či hvězda předchozího ročníku – beatboxer a vícemistr světa v loopingu Ondřej Havlík aka En.dru. O zábavu se postaral imitátor Petr Jablonský a celou akci ukončila DJs afterparty.

2012
2012

2012

Z organizačního hlediska nám dal Busfest hodně zabrat. Po roční pauze jsme se ale opět vrátili do zlínských ulic. Všechny busfesťáky si bezesporu podmanil v té době dvojnásobný mistr České Republiky v beatboxingu En.dru. Divoký rock´n´roll reprezentovali Genius Mess Poets, no a do třetice všeho dobrého, zástupci multižánrovosti Bandaband svou energií roztancovali trolejbus číslo tři.

2010
2010

2010

Po debutovém úspěchu přišel na řadu druhý ročník. V roce 2010 si mohli návštěvníci poslechnout hip-hop v podání ČokoVoko, akustické Goodfellas a nevšední bubenickou show Czech Virtual Drum Festival! Afterparty si vzali do parády elektro hrající Midi Lidi a indie-popová Caledonia.

2009
2009

2009

Historicky první trolejbus vyjel z točny u Sportovní haly 11. 2. 2009 v 19:00. Zahřívací jízdu si odbyla valašská jazzová skupina Ležérně a vleže, za rap to byli zlínský rodák Idea s pražským Fattem aka IdeaFatte, rocková kapela November 2nd či dvojčlenná hudební smršť Huso. Inspiraci našla první manažerka Vendula Velísková u německého projektu BePop!BeMobile.

Menu